Vernisáž – Umělecká ústa – Frýdek Místek 6. listopadu _2014

Již v pořadí druhá sólová výstava spojenou s vernisáží se tentokrát konala trošku z ruky a to ve Frýdku-Místku. Domluvil mi ji můj bratranec Petr, za což mu chci moc poděkovat. Nemohl jsem jinak než souhlasit, protože tak se má práce dostala zase o kus dál, což pro mě byla skvělá a úplně nová příležitost podělit se zase s jinými lidmi o mém koníčku, který mě baví a naplňuje už cca 10 let.

Dorazili jsme do místní kavárny jménem Coloseum Caffé asi 3 hodiny před samotným začátkem. Prostory kavárny se nacházely v prvním patře, takže jsem se s použitím výtahu bez problémů dostal do prvního podlaží, kde se přede mnou otevřel sympaticky vyhlížející prostor a na mně bylo dát tomuhle interiéru ještě něco navíc, a to mé výtvarné práce.

Samotná příprava a instalace výstavy byla trochu hektická, poněvadž jsme dorazili s nevelkým předstihem před začátkem vernisáže. Hned poté proběhlo seznámení s koordinátorkou Nelou Chamrádovou, která mi pomohla společně s mými rodiči nainstalovat obrazy podél celého komplexu. Celkem se jednalo o 17 obrazů různých velikostí, které jsem měl k dispozici. Pak ještě příprava menšího občerstvení, víno, jak bílé, tak i červené. Poté jsme si s Nelou chvíli sedli ke stolu přišel na řadu rozhovor, který později vyšel v místním tisku. Rozhovor najdete zde na konci článku.

Chvíli poté se začali scházet lidé. K mému údivu přišlo docela dost lidí, ani jedna židle nezůstala volná. Za toto zase můžu vděčit Petrovi, za jeho úspěšnou reklamu a propagaci. Přišli místní, naši přátelé rodinka Nováků, která vnesla do rozjíždějícího se večera ještě vyšší úroveň. Zkrátka lidičky, kteří nezkazí žádnou zábavu, ba naopak.

A už se čekalo pouze na zahájení. Jako první si vzala slovo Nela, která nás všechny moc pěkně přivítala. Poté pronesla několik slov o charakteristických bodech mé umělecké tvorby a následně mi předala slovo. A já jsem pokračoval v jejím duchu dál. Především jsem se představil, odkud jsem atd…. ( jak to chodí mezi slušnými lidmi :-)) ). Záhy na to jsem na sebe prozradil, jak to vlastně všechno začalo… Že mě to doslova pohltilo, nadchlo a bavím se tím dodnes (pro ty, co to třeba neví.)

Závěrem bych se ještě rád pozastavil u mých přátel z rodiny Nováků, kteří mi chtěli ukázat jinou podobu umění. A to ve formě grafit. Tak jsme všichni po ukončení mého programu zavítali do podzemí pod Frýdkem, kde jsme společně zhlédli několik vážně povedených maleb. Je nás vice umělecky zdatných jedinců, kteří svá díla dovedou až dokonalosti. 

Tímto bych se rád rozloučil, ale slibuji, že další vernisáž na sebe nenechá dlouho čekat.

Tak se zatím mějte.

Čau. Mija

Odkaz na článek : https://docplayer.cz/docs-images/49/18545831/images/page_4.jpg