Mija

Dalším mým koníčkem je malování. Jak a kdy jsem vlastně začal? Musím poděkovat zejména mému zesnulému kamarádu Petrovi Čapákovi, který mě zasvětil do umělecké profese a dal mi několik opravdu důležitých rad a zkušeností, které nasbíral za svého působení. Petr byl slušný malíř obrazů (olejomalba). Když jsem ho několikrát sledoval, jak se mu dílo daří, řekl jsem si: Zkusím to, třeba to taky zvládnu,

A taky že jo, už se tomu pár let věnuji a troufám si říct, že mě to naplňuje a stále mě to baví. Teď už jen stačilo vymyslet nějaký pseudonym, pod kterým vystupoval. Říkám si prostě zkráceně ,, Mija “ Vymyslela mi jej tehdy má tehdejší asistentka Zuzka, za to jí veliké díky.

Každý má svou osobitou techniku, jak svá díla tvoří. Já s rukami neudělám skoro nic, a tak si vezmu do úst štětec a jdu na to. Sice mě to trochu déle trvá, ale ve finále to stojí za to. Tímto si tak trochu přivydělávám, i když žádná velká sláva to nikdy nebyla, a tak teď bych to rád rozjel ve větším stylu. Snad se to podaří a budou se i líbit. Posuďte sami, možnost zakoupit právě: Zde:.