Aleš Brichta

Aleš Brichta , Arakain , Grizly, AB band

pan Ing. Aleš Brichta byl můj idol od brzkých mladých let. Kdy sem vlastně objevil tenhle styl hudby, jako takovou. A to možná taky díky jemu, se ze mě stal metalový nadšenec, protože desky, jako Thrash The Trash, Schizofrenie, byly pro mě v době devadesátých let postě bezkonkurenční.

Hodně mě do dnes mrzí, že jsem nestihl žádný koncert s Arakainem. Několik koncertů proběhlo v nedalekých Valašských Kloboukách, ale bohužel jsem neměl ty pravé kamarády, kteří by mě vzali mezi sebe a společně zapařili. Byl jsem vždycky potom neuvěřitelně fakt kurva na ně nasraný. Nemá cenu se k tomu vůbec vracet, ale satisfakce musela jednou přít a taky že přišla.

Minolta DSC

…. A to jednoho krásného dopoledne 28. 5 2005, kdy jsme s kamarády vyrazily do Prahy plni nadšení a v očekávání na večerní koncert Iron Maiden. Na tak dalekú cestu jsme si samozřejmě udělali přestávku v Brně na benzině u 9 křížů. Potřebovaly jsme sa občerstvit, protáhnút, chcanec atd.

Tak sme sa pomalu trousili z auta a pak najednou můj jmenovec ,, Ty vole hen je Brichta !!! Samozřejmě sa nemýlil, byl to Aleš. Michal k němu hned přispěchal s prozbů, zda by sa s náma mohl vyfotit. A tak vznikla první moje fotografie s Alešem. Už nyní to pro mě byl opravdový zážitek, Fotka s Alešem, fakt mě to hřálo u srdce. Večerní koncert Iron Maiden byl taky bomba, ale o tom tady asi psát nebudu.

Poprvé na koncertě Aleše sem byl se svou asistentkou Moňulů ve Zlíně MOR Cafe 1. 6. 2012. Ještě před samostatným koncertem po předchozí domluvě s manažerem se s náma přišel Aleš vyfotit, což byla paráda 🙂 No a pak sa šlo pařit. Aleš vystoupil se svým projektem ,,Arakain Memoryál“, kde si pozval širokou škálu svých kolegu se kterými za svou dlouholetou kariéru hrál v Arakainu. Mezi nimi nemohl chybět například Milan Šterner,. Marek Žežulka Lukáš Doksanský, Václav Ježek, Písně jako, Ztráty a nálezy, Slečna závist, Seherezád, Amádeus, Proč nikoho nenechali v klidu a dovedli nás do varu, až sme s toho byli zpoceni až na řiti, obzvlášť Ti, co pařili hned první řadě. Zkrátka byl to hodně dobrý koncert, který líbil i Monči, kterou sem tak asi poprvé vytáhl vůbec někde zapařit.

víc na.: Zlín MOR Cafe 1. 6. 2012 – fotky

Odkaz : https://cavaliers.rajce.idnes.cz/ARAKAIN_MEMORIAL_2012_-_ZLIN

Po druhé nebo respektive po třetí jsem vyděl Aleše na gulášfestu v roce 2013 ve Valašském Meziříčí už se svým Abbandem. Tentokrát pod širým nebem, ale i to má svá pro a proti. Proti, je že tam nebyla až tak dobrá akustika, jak ve vnitřních prostorech. Nechci spekulovat, už si to ani moc nevzpomínám. Zase na druhou stranu čerstvý vzduch. Cigárko, pivko kdykoliv mělo taky své kouzlo i první řadě, kde se lidi rozhodně nemačkaly, jak ve vnitřních prostorech.

víc na : Valašské Meziříčí – Guláš fest 2013 – fotky

Tentokrát jsme přijeli s našim autem s kámošem Romanem, takže sem chlastal jenom já. No, chlastal, …. Ti pivka není žádné velké chlastání, že 🙂 .. Samozřejmě, že jsme si to zase skvěle užili. Tentokrát zazněly songy z jeho sólových alb, což jich je opravdu mnoho, asi zbytečné jmenovat, Tentokrát mě Aleš přišel pozdravit po koncertě se slovy : Zdar Michale 🙂 Prostě si mě pamatoval, což je skoro až neuvěřitelné.

Jako další koncert s Alešem a pevné věřím,že to nebil poslední tak sa uskutečnil ve Slušovicach v SUDU v místním dostihovém areálu. Tenhle rockový našup sa neustatále posouval kvůli zkurvenému coviru ( Omrdu ). Aleš tentokrát vystoupíl, jako trio ABbandu trochu v menším a komornějším prostředí, ale aj tak to nemělo chyu.. Po špatné domluvě kamarádek která nakonec nejela ani jedna, tak sem si řekl : Nasrat : A jel sem prostě sám ( Teda naši mě přivezli ).a nakonec tam na poslední čtvrt hodinu zostali taky . Aj sa jím to líbilo.

TAK ZASE NĚKDY …………….