GalERie ObrAzŮ

 

OleJoMalbA

 

K prOdEjIK prOdEjI

 

MijA OdKazY

 

NA ÚVOD
mého umění

follow The Reaper     narozen ,,jakéhosi data,,, v malé vesničce u Vsetína započal můj životní běh navzdory vrozené chorobě která mi neumožnovala pohyb ale umožnila mi celoživotní posed na všem možnem s kolečky i bez.Nikdo nejsme dokonalí ale smíření se s vlastními nedostatky je zakladním pilířem duševní hygyeny pozitivního myšlení a možna i zdravého rozumu.
Tak jako každý kdo se považuje za umělce i já se snažím do své tvroby dát kus sebe a tím každé dílo obohatit nečím co lide doceňují až desítky let po smrti umělce nebo po předložení listin o dostatečném uměleckém vzdelání, které Vám zajistí uznání ve spolecnosti a to i když umíte úplně hovno ....

     Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem hledal institut který by byl schopen vyučovat malířské techniky u někoho s takovou pohybovou vadou.
Nejsem typ človeka co by v životě nezabojoval pro to, co chce nebo co považuje za duležité bych klidně padnul hubou na beton přesto že jen díky ní mám možnost používat štetec a barvu.


     Malovaní se mi časem stalo součástí života kterou si nedokáži odmyslet stejně jako raní kafe a trošku teho konopí. Kouzelná snídaně ve mě začne probouzet touhu po tvorbě seberealizaci a relaxaci a to už zapínám hudbu a přesouvám se k pracovnímu stolu abych se pustil do práce.

    Každé dílo je na prosto jedinečné tvořené mnohočetnými tahy a proto je mé technické provedení naprosto jedinečné a od pohledu abstraktně odlišné od klasické i neklasické malby rukou, Nad každým obrazem stravím mnoho času někdy i týdnu proto v mých dílech hraje nemalou roli současné rozpoležení, které značně ovlivní průběh práce i samotné dílo.

 

ROZHOVOR
otázky pokládal Jakub Trčálek

..... Náseduje kapitola, jak to prodat,, .......

Anketa  aneb co nám o sobě řekne sám mistr? Michale, vetšina lidi co čte tuhle anketu asi ví co a jak deláš, ale já bych Ti rád položil pár otázek které nám o Tobe prozradí víc , souhlasís ????

  • Jasně - Určitě ano, co Tě zajímá ?

Je známo že většina slavných umělcu byli podivni s různými výstřelky , uchylky a zlozvyky, které vyvažovala umělecká činnost jenž si uzurpuje vyuzití uplně jiných oblastí a kapacit mozků. Takže otázka zní.  Jsi taky ,,magor,, ?

  • A ty jsi magor?

Je známo že poslední dobou maluješ na zakázku což se dá považovat za velký úspěch v dnešní době. A proto jsem se chtěl zeptat jestli by jsi mi namaloval obraz, třeba nějakou zimní krajinu se Šmoulama, pro moji dcérku do dětského pokoje ?

  • Jednou jsem se do něčeho takového pustil a byl jsem terorizován kritikou.

 

Další věc na co bych se rád zeptal je: Podle čeho si vybíráš co budes malovat ...přece jenom se pouštíš do práce na delší dobu a tak jako sochař netesá každého houmlesa předpokládám že i tvá volba předmětu ztvárnění není jen tak ?

  • Ispiraci nachazím pokaždé ale vždy pod vlivem...

 

     Kdyby se našel někdo kdo by ti za tvůj obraz zaplatil velkou sumu peněz jak by jsi s nima naložil ?

  • Není suma jako suma , takže upgrade nynejšího atelieru by nebyl od věci a pokud byšlo o pravdu velkou sumu tak bych se vydal hledat inspiraci a muzy uplně jinam      ......Hawai by nebyla špatná s tanečnicema hula hula :D co ty nato ?

 

To zní bohemsky ....

A poslední dotaz, zajímalo by mě jestli máš nějaký životní sen a jaký?

  • Nevykládej si to zle ale do mojich snů ti nic není.... ootinysmus a přátele mi dávají chutˇ do života tak bude stačit když to tak zústane ...